KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15154089
nr 1515 4089
Arild Forsgren
(1890-1944), Sverige
Oljemålning, Vinterlandskap. Signerad, daterad 1930. Olja på duk, 48x68 cm, yttermått inklusive ram: 62x82 cm
Arild Forsgren, svensk målare och predikant född i Timrå 1890, död 1944 i Selånger .
Utrop:
400 kr
Såld:
250 kr
måndag 16 januari 2023
kl 18:38:59
100 kr
200 kr
200 kr
200 kr (Budbetjänt)
Arild Forsgren
Läs mer om Arild Forsgren